Wady ogrzewania podłogowego

wady ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest dość popularne, zwłaszcza wśród użytkowników nowych budynków mieszkalnych. Najbardziej ekonomiczne jest założenie ogrzewania podłogowego w nowym domu, który będzie w pełni przystosowany pod wymogi podłogówki. Dużo trudniej jest zamontować ogrzewanie podłogowe w starym budynku, który przystosowywany był pod ogrzewanie centralne, nie jest to jednak niemożliwe.

wady ogrzewania podłogowego
wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego to z całą pewnością trudność w montażu ogrzewania w starym budownictwie, jednak nie tylko sama trudność może być uznawana za wadę. Wady podłogówki to także ograniczenia w dostosowaniu do wymogów nośności stropów. W starych budynkach ograniczenia tonażowe są dość wysokie, a ogrzewanie podłogowe wodne to spory ciężar, które będzie przeszkodą w montażu.

Wady ogrzewania podłogowego to niezależnie od wybranego typu instalacji podłogowej, koszt instalacji podłogówki. Niestety mimo swoich wszechstronnych zalet podłogówka nie jest systemem, na który stac każdego. Zarówno zakup, jak i montaż systemu wymaga sporych nakładów finansowych, które nie zwrócą się od razu. To, po ilu latach zwróci się podłogówka będzie w dużej mierze uzależnione od rodzaju kotła grzewczego. Zdecydowanie najszybciej zwracają się połączenia: podłogówka plus kocioł na paliwo stałe, wolniejsza stopa zwrotu daje się zaobserwować przy ogrzewaniu gazowym, a najmniejsze zyski uzyskać można przy ogrzewaniu elektrycznym.

Wylewka na podłogówkę

Ogromną wadą ogrzewania tego typu jest wylewka pod ogrzewanie podłogowe. Szczególnie mocno wada ta może dać się we znaki właścicielom ogrzewania podłogowego wodnego. Wylewka w przypadku tego rodzaju ogrzewania jest bardzo gruba, a jakakolwiek awaria rur, skutkuje koniecznością skucia całej powierzchni podłogi.

Mimo pewnych wad ogrzewanie podłogowe to niezwykle opłacalny i komfortowy system grzewczy. Jeśli planujesz jego instalację, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę!