Rekuperator Opole

rekuperacja opole

Rekuperator stanowi urządzenie, które pozwala w stosunkowo prosty sposób, wydatnie zmniejszyć straty wynikające z działania wentylacji pomieszczeń. Wysokie koszty ponoszone na eksploatacje systemów grzewczych w dużej mierze wynikają z systematycznych strat ciepła wymuszanych przez wentylacje pomieszczeń. Ciepłe powietrze nagrzane sporym nakładem środków jest usuwane z pomieszczeń, a w jego miejsce napływa powietrze świeże, ale jednocześnie też zimne, na którego ogrzanie konieczne jest znowu ponoszenie wydatków na ogrzewanie. W domach nowego typu, dobrze odizolowanych straty cieplne z powodu wentylacji to aż połowa wszystkich strat cieplnych. Z tego też powodu inwestycja w nowe technologie i możliwości, jakie daje dam rekuperator wydaje się być ze wszech miar uzasadniona.

Czym jest rekuperator?

Co to jest rekuperator? Stanowi on urządzenie pozwalające na napływ i ogrzanie świeżego powietrza do wnętrza budynków. Dzięki instalacji rekuperatora następuje ogrzanie świeżego powietrza, wchodzącego do budynku, ciepłym powietrzem, które nagromadziło się w budynku. Ten sposób ogrzewania można określić jako odzyskiwanie ciepła z powietrza.

rekuperacja opole
rekuperacja opole

Jak działa rekuperator?

W największym uproszczeniu działa on na zasadzie swoistej lodówki. Standardowy rekuperator ma w sobie dwa wentylatory nawiewny i wywiewny, a także wymiennik ciepła. To właśnie w owym wymienniku powietrze wpływające do domu ogrzewa się. Nagrzewanie świeżego powietrza zachodzi poprzez owiewanie przez ciepłe powietrze wywiewane z pomieszczeń. Dodatkowo każdy rekuperator ma również zamontowane filtry, które pozwalają zatrzymywać szkodliwe zanieczyszczenia. Czyste i świeże powietrze w pomieszczeniach to kolejna zaleta uzyskiwana w wyniku działania rekuperatora.

System oparty o rekuperator jest dość skomplikowany w montażu i z tego też względu stosunkowo trudno jest zamontować go w obiekcie już wykończonym. Zazwyczaj decydują się na niego inwestorzy dopiero budujący obiekty, gdyż każde pomieszczenie musi posiadać cały system przewodów, do transportowania świeżego, jak i ogrzewanego powietrza z pomieszczeń. Oczywiście montaż w już istniejących budynkach, jest możliwy, ale wymaga przeprowadzenia generalnego i gruntownego remontu.

Rekuperator Opole

Instalacja systemu rekuperacji doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Wspólne działanie tych dwóch systemów pozwala na znaczne oszczędności i daje domownikom ogromny komfort. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz zupełnie darmową wycenę! Nie zwlekaj!