Rekuperacja Opole

Rekuperacja to system coraz chętniej wybierany przez właścicieli domów i innych budynków mieszkalnych. Wentylacja musi się w nich znaleźć, wymaga tego prawo, ale nie precyzuje ono, na jaki system należy się zdecydować. Pewne rozwiązania sprawdzą się zdecydowanie lepiej i zwiększą komfort domowników. Wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła to inwestycja, nad którą warto się zastanowić i zapoznać z jej zaletami.

Jakie zalety ma korzystanie z rekuperacji?

System wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła to dla wielu budynków najlepszy system, jaki można w nich zainstalować. Przede wszystkim wiąże się ze sporymi oszczędnościami. Rekuperator pozwala między innymi na:

  • regulację temperatur w pomieszczeniach, bez względu na porę roku,
  • odzyskiwanie ciepła, które wydostaje się z budynku wraz ze zużytym powietrzem,
  • dostarczanie świeżego powietrza do każdego pomieszczenia, bez względu na kondygnację, na której się znajduje.

Rekuperacja spełnia wszystkie zadania wentylacji, oznacza to, że pozwala na wymianę powietrza w budynku bez żadnych dodatkowych systemów. Dzięki temu domownicy lub użytkownicy powierzchni roboczych mogą przebywać w pomieszczeniach wiele godzin, nie martwiąc się o jakość powietrza.

Jak rekuperacja dba o komfort i zdrowie użytkowników pomieszczeń?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła przekłada się także na ogólne samopoczucie osób, które korzystają z budynku. Dotyczy to zwłaszcza domowników, którzy spędzają sporą część swojego dnia w pomieszczeniach. Rekuperacja zapewnia im:

  • usuwanie pleśni, grzybów i innych zanieczyszczeń z powietrza,
  • eliminowanie hałasów dochodzących do domu z zewnątrz,
  • minimalizowanie przeciągów, szczególnie w okresie zimowym.

Zamontowanie rekuperatora pozwala zadbać o zdrowie swoje, swoich pracowników lub członków rodziny. Poprawnie działający system eliminuje wszystkie groźne mikroustroje. Nie mają one warunków do rozwoju. Do pokoi jest dostarczane zdrowie powietrze, a poziom jego wilgoci jest kontrolowany w taki sposób, żeby nie rozwijały się w nich żadne niebezpieczne bakterie.

Rekuperacja Opole

Rozważasz montaż rekuperacji w swoim domu? Poznaj rekuperatory z oferty firmy Sander i zapytaj o wycenę z montażem w Opolu!