Ogrzewanie podłogowe na gaz Opole

ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz, warto inwestować w droga instalację, czy znaleźć inny zamiennik? Wielu inwestorów staje przed dylematem czy warto jest zainwestować, nie małe przecież fundusze na stworzenie domowej instalacji podłogowej zasilanej gazem. Podłogówka na gaz to jedno z możliwych rozwiązań instalacji grzewczej tego typu. Podłogówka bez problemu bowiem współpracuje także z innymi kotła grzewczymi, np. na paliwo stałe, kotłami elektrycznymi czy pompami ciepła.

Zalety podłogówki na gaz

ogrzewanie podłogowe na gaz opole
ogrzewanie podłogowe na gaz opole

Podłogówka gazowa uznawana jest obecnie za najlepszą, ekonomiczną i jednocześnie ekologiczną. Niskie temperatury na jakich pracuje układ grzewczy sprawiają, że opłaty za pobór energii są stosunkowo niewielkie. Oczywiście opalanie drewnem nadal pozostaje najtańsza z opcji, ale jeśli mamy porównać ogrzewanie klasyczne oparte o system grzejników ściennych i gazowe ogrzewanie podłogowe, to, to drugie wyjście jest stanowczo przyjemniejsze dla naszego portfela.

Ogrzewanie podłogowe gazem to także ulga dla naszego powietrza. Atmosfera, która nas otacza jest coraz mocniej przesiąknięta spalinami i innego typu zanieczyszczeniami. Wielu mieszkańców miast boryka się z problemem smogu, a ogrzewanie podłogowe na gaz pozwala w wydatnym stopniu ograniczyć ilość szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. To jednak o czym wiele osób zapomina wspomnieć, z góry skreślając piece na drewno i węgiel jako największych trucicieli, to fakt iż. Tzw. górne spalanie obecne w piecach na drewno i węgiel nowej generacji także zupełnie niweluje możliwość przedostawania się do powietrza niepożądanych substancji.

Ogrzewanie podłogowe na gaz Opole

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować? Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę systemu podłogówki!