Nowoczesny dom

Nowoczesny dom Opole

Co raz częściej możemy sterować wieloma urządzeniami na odległość. Dlatego wraz z postępem techniki nasze domy mogą stać nowoczesne i same zaczną dostosowywać się do zmiennych warunków. Pomimo, że stworzenie nowoczesnego domu kosztuje nie mało to na pewno podnosi to komfort, ale też pomaga chronić nasz dom i innych domowników. Najlepiej proces stworzenia nowoczesnego domu rozpocząć od jego projektu. W miejscach gdzie będą stały różne urządzenia elektryczne, elektroniczne oraz tam gdzie znajdą się gniazdka i włączniki rozkładamy ośmiożyłową skrętkę komputerową, która później pomoże sterować nam wszystkimi urządzeniami. Koszt stworzenia inteligentnego domu może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Część tej inwestycji może się jednak zwrócić dzięki oszczędnościom wynikającym z mniejszego zużycia energii elektrycznej o około 15% oraz spadek kosztów za ogrzewanie o około 40%.

Obecnie możemy zautomatyzować wiele urządzeń w naszym domu mogą one być uruchamiane przez urządzenia silnikowe (rolety, bramy wjazdowe) lub za pomocą urządzeń GSM poprzez połączenie bluetooth lub internet lub różne detektory i czujniki (muzyka, światło, telewizja). W nowoczesnych domach możemy sterować m.in.: urządzeniami RTV czy AGD jak telewizor, radio itp., możemy też zarządzać centralnym ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, domowym monitoringiem, stacją pogodową, alarmem, roletami, światłami itd.

Nowoczesny dom
Nowoczesny dom

Możemy też wszystko zaplanować z wyprzedzeniem lub ustawić jak mają działać konkretne urządzenia w ciągu dnia: na przykład możemy ustawić kiedy mają się podnosić i opuszczać rolety lub też mogą one działać zależnie od nasłonecznienia. Innym przykładem może być sterowanie centralnym ogrzewaniem – wiadomo jeśli wyjeżdżamy z rodziną na dłuższy wyjazd przez parę dni lub dłuższy okres w domu może się nieco wychłodzić, a posiadając inteligentny dom za pomocą telefonu lub laptopa będziemy mogli uruchomić nasz piec i wróć do ciepłego i przytulnego domu. Poza sterowanie i programowaniem możemy też stale monitorować co się dzieje w naszym domu, czy ktoś czasem nie zostawił otwartych drzwi czy okna, a w razie nieproszonych gości system alarmowy sam może powiadomić odpowiednie służby oraz oczywiście nas.

Podsumowując stworzenie inteligentnego domu to nie mały wydatek, ale powoli zawraca się on z dużą nawiązką jaką są nie tylko oszczędność, ale też wygoda komfort i bezpieczeństwo. Przy nim nasza muzyka czy ulubiony kanał telewizyjny mogą wędrować z nami po różnych pokojach, możemy sprawdzać stan zużycia energii elektrycznej przez różne urządzenia i nie martwić się o włamanie do naszego mieszkania.


Możesz na ans liczyć w kwestii instalacji sterowania inteligentnym ogrzewaniem. Zapraszamy do składania zapytań i zamówień, a w międzyczasie również do lektury: rozetki maskujące, ekonomiczne zarządzanie ogrzewaniem, podłogówka w bloku.