Montaż pomp ciepła w Opolu

Dlaczego pompa ciepła jest ci potrzebna?

W dzisiejszych czasach pompa ciepła używana jest coraz częściej i wynika z niej bardzo dużo korzyści. W tym artykule wytłumaczę montaż oraz działanie właśnie takiej pompy.

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to inaczej urządzenie, które ma na celu wymusić przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru gdzie temperatura jest wyższa. Proces zachodzi dzięki dostarczonej energii cieplnej, lub zewnątrz energii mechanicznej. Aby działanie pompy było prawidłowe musi być zasilana przez gaz, lub przez energię elektryczną. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką różni się pompa ciepła od tradycyjnych to m.in. brak energii w drodze spalania paliw płynnych lub stałych. Zostały one wykonane w taki sam sposób, aby wykorzystać energię zgromadzoną w środowisku naturalnym. Daję to dużo opcjonalności, można zapomnieć dzięki temu o potrzebie magazynowania opału, oraz o brudzie.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa wykorzystuje odpowiednie procesy termodynamiczne. Daje to możliwość przetworzenia energii pierwotnej i dostarczyć ją do instalacji centralnego ogrzewania, lub ciepłej wody Dzięki pompie ciepła, możemy dostarczyć wodę do danego obiektu o temperaturze, aż 55°C. Ta temperatura jest optymalna dla instalacji niskotemperaturowych. Najlepsze ogrzewanie w tym przypadku to te płaszczyznowe: ścienne, sufitowe, podłogowe.

W jaki sposób zamontować pompę ciepła?

Potrzebne są nam 3 części: układ hydrauliczny, system centralnego ogrzewania, pompa ciepła. Obowiązkowo pamiętać trzeba o dobrym wyborze miejsca gdzie chcemy zamontować pompę. Żeby zamontować pompę, niezbędne należy podłączyć jednostkę zewnętrzna z wewnętrzną za pomocą przyłączy chłodniczych o odpowiednich średnicach. Musimy pamiętać o zrobieniu testu szczelności gazu, która polega na napełnieniu układu pompy ciepła do min. 30 bar. Kolejną rzeczą jest wykonanie próżni. Ostatnimi elementami, jest ustawienie czujników temperatury oraz ustanowienie poszczególnej automatyki.

Opłacalność pomp ciepła

Zdecydowanie zamontowanie pompy jest warte ze względu na odpowiednie koszty, niezawodność w działaniu oraz wcześniej wspomniane zalety związane z samą prostotą montownia.

Montaż pompy ciepła w Opolu

Oferujemy sprzedaż i montaż pomp ciepła na terenie Opola i całego województwa Opolskiego. Współpracujemy z firmą Viessmann, która dostarcza najwyższej jakości pompy ciepła i gwarantujemy ich prawidłowy montaż. Zapraszamy do kontaktu!