Instalacje podłogowe Opole

instalacje podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się obecnie jednym z popularniejszych systemów grzewczych, wykorzystywanych w nowych budynkach mieszkalnych. Wiele osób przekonuje się do systemów płaszczyznowych, głównie z uwagi na ich wszechstronne zalety, począwszy od korzyści ekonomicznych, a skończywszy na walorach estetycznych i zdrowotnych.

Zalety podłogówki

Instalacje podłogowe są świetnym wyborem dla osób, które chcą połączyć korzyści finansowe i ograniczenie kosztów ponoszonych na eksploatacje systemów grzewczych z wygodą użytkowania kotłów np. gazowych. Do tej pory montaż pieca gazowego wiązał się z drastycznym wzrostem kosztów ogrzewania. Obecnie, przy wykorzystaniu instalacji podłogowych koszty te spadają bardzo wyraźnie. Niestety nie wszystkie typy instalacji podłogowych zapewniają wymierne oszczędności. Przykładowo instalacje podłogowe elektryczne jesteśmy w stanie połączyć tylko z piecem elektrycznym, wiążemy się więc z koniecznością poboru prądu który jest drogim surowcem. Oczywiście podłogówka to nie tylko ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Rodzaje ogrzewania podłogowego możemy wyróżnić ze względu na czynnik grzewczy i wtedy mamy do czynienia np. z ogrzewaniem wodnym. Wyróżnikiem instalacji podłogowej może być także rodzaj zabudowy, i w takim momencie mówimy o ogrzewaniu w zabudowie mokrej, czyli z wylewką oraz ogrzewaniem w zabudowie suchej, na legarach.

instalacje podłogowe opole
instalacje podłogowe opole

Instalacje podłogowe Opole

To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać jest uzależnione w dużej mierze od możliwości finansowych inwestora oraz od technicznych możliwości danego budynku. Przy drewnianych bądź słabych stropach nie będziemy mogli pozwolić sobie na zabudowę mokrą, zaś w nowych budynkach najlepiej sprawdza się ogrzewanie wodne, które jest w stanie współpracować z szeroką gamą kotłów grzewczych.

Jeśli rozważasz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci wykonają dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę systemu podłogowego, nie zwlekaj!