Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku?

Czy można zrobić podłogówkę w bloku?

Różne opinie na temat ogrzewania podłogowego w blokach i kamienicach

W sieci, często na forach internetowych spotkać można przeróżne opinie na temat opłacalności instalowania podłogówki w mieszkaniach w starych kamienicach, a także tych w bloku. Osoby poszukujące tam informacji zastanawiają się, czy taka instalacja jest w ogóle możliwa, a jeśli tam, to czy opłacalna; miewają wątpliwości również w kwestii wyboru systemu grzewczego (elektryczne, wodne lub jeszcze inne ogrzewanie podłogowe?); a nawet zastanawiają się nad tym, czy przeprowadzenie montażu będzie możliwe ze względu na brak możliwości uzyskania potrzebnych zgód ze spółdzielni; kolejnym ich dylematem jest kwestia układania podłogówki na wyższych piętrach, a także w kamienicach o stropach dość wątpliwej konstrukcji.

Na wszystkie te dylematy służymy pomocną ręką i wsparciem technicznym. Zgłoś się do nas, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości i znajdziemy odpowiednie rozwiązanie grzewcze do Twojej sytuacji mieszkalnej i finansowej.

Lekki system ogrzewania podłogowego

Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku
Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku

Najczęstszym rozwiązaniem polecanym do mieszkań w blokach i kamienicach jest inwestycja w ogrzewanie podłogowe w systemie lekkim. W domach jednorodzinnych takie rozwiązanie grzewcze wykorzystuje się najczęściej np. w przypadku łączonych instalacji (mieszanych a tradycyjnym), kiedy to kaloryfery pełnią role przekaźnika ciepła na parterze, a lekka podłogówka na piętrze. Zupełnie tak samo może zostać to uczynione na dowolnego rodzaju mieszkaniach.

Podłogówka nie obciąży zanadto stropu mieszkania ani kamienicy, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, można ją idealnie dopasować również do systemu legarowego. Ogrzewanie podłogowe na legarach bywa niekiedy niezastąpionym rozwiązaniem grzewczym w starym budownictwie. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania z takimi dylematami, bezwzględnie musisz postawić na ten rodzaj podłogówki. Co więcej, może ona zostać zamontowana samodzielnie, z instrukcją krok po kroku prosto od producenta.

Jeszcze jedną z zalet przemawiających za inwestowaniem w lekki system ogrzewania podłogowego dla mieszkań w kamienicach i blokach jest fakt, że taka instalacja znacząco komfort użytkowania przestrzenie mieszkalnej, a co za tym idzie – może podnieść cenę sprzedawanego mieszkania.

Cena ogrzewania podłogowego w bloku

Jeśli pragniesz uzyskać darmową i zupełnie niezobowiązującą wycenę podłogówki, zgłoś się do nas. Wystarczy, że prześlesz nam opis budynku, w jakim planujesz instalację ogrzewania płaszczyznowego (optymalnie z rzutem, planem prezentującym poszczególne pomieszczenia), a uzyskasz od nas dopasowaną ofertę. Zostaw nam do siebie kontakt, a z pewnością będziesz zadowolony. Cena uzależniona jest od metrażu, ale również od wykorzystanych materiałów (różny cennik ogrzewania stosujemy np. do systemów mokrych i suchych).


Sprawdź też koniecznie, co piszemy w innych artykułach dotyczących techniki grzewczej – wylewka na ogrzewanie podłogowe, a także podłogówka w kuchni.