Czujnik temperatury podłogi

czujnik temperatury podłogi

Ogrzewanie podłogowe ma coraz szersze grono zwolenników i zadowolonych użytkowników. Na sytuację taką ma znaczący wpływ nie tylko wysoka estetyka, zapewniająca wnętrzom domówi mieszkań możliwość dowolnej aranżacji, nieograniczonej widokiem grzejników naściennych, ale również komfort cieplny oraz możliwość korzystania z właściwości akumulacyjnych ciepła w podłodze.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

czujnik temperatury podłogówki
czujnik temperatury podłogówki

Spośród podłogowych systemów grzejnych, wyróżnia się elektryczne ogrzewanie podłogowe. Oparte jest ono albo o system mat grzejnych, albo o przewody grzejne. Niezależnie od wybranego rodzaju ogrzewania elektrycznego, aby zachować pełną sprawność instalacji konieczne jest zamontowanie termostatu. Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest oparte o zestaw przewodów stałooporowych, co determinuje konieczność zastosowania czujników temperatury, pozwalających na wyłącznie zasilania w momencie gdy temperatura osiąga ustalona wcześniej wartość.

Czujnik do podłogówki może mierzyć albo temperaturę podłogi, albo temperaturę powietrza. Jeśli ogrzewanie podłogowe elektryczne jest głównym ogrzewaniem danego budynku warto jest oprzeć je o oba te czujniki, jednak, jeśli funkcjonuje ono, jako ogrzewanie wspomagające bądź jest zamontowane na małych przestrzeniach, można oprzeć je jedynie o czujnik temperatury podłogi.

Zalety czujnika temperatury podłogi

Czujnik temperatury podłogi wykorzystuje się szczególnie często w przypadkach, gdy ogrzewanie elektryczne podłogowe ma spełniać funkcję niwelujące efekt „zimnych kafelków”. Montaż czujnika temperatury posadzki wykonywany jest wtedy najczęściej w kuchni lub łazienkach, gdzie współpraca z płytkami, w połączeniu z niewielkimi powierzchniami daje najwięcej zalet.

Czujnik temperatury posadzki jest prosty do założenia i nie wymaga skomplikowanych działań. Akcesoria grzewcze konieczne do jego montażu, to jedynie elastyczna rurka montażowa oraz mosiężna końcówka nasadowa.

Jeśli chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z naszym biurem. Oferujemy nie tylko darmową wycenę ale również fachowe doradztwo. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi tematami poruszonymi na naszym blogu: styropian pod ogrzewanie podłogowe, nowoczesny dom.