Wady ogrzewania podłogowego

wady ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest dość popularne, zwłaszcza wśród użytkowników nowych budynków mieszkalnych. Najbardziej ekonomiczne jest założenie ogrzewania podłogowego w nowym domu, który będzie w pełni przystosowany pod wymogi podłogówki. Dużo trudniej jest zamontować ogrzewanie podłogowe w starym budynku, który przystosowywany był pod ogrzewanie centralne, nie jest to jednak niemożliwe.

wady ogrzewania podłogowego
wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego to z całą pewnością trudność w montażu ogrzewania w starym budownictwie, jednak nie tylko sama trudność może być uznawana za wadę. Wady podłogówki to także ograniczenia w dostosowaniu do wymogów nośności stropów. W starych budynkach ograniczenia tonażowe są dość wysokie, a ogrzewanie podłogowe wodne to spory ciężar, które będzie przeszkodą w montażu.

Wady ogrzewania podłogowego to niezależnie od wybranego typu instalacji podłogowej, koszt instalacji podłogówki. Niestety mimo swoich wszechstronnych zalet podłogówka nie jest systemem, na który stac każdego. Zarówno zakup, jak i montaż systemu wymaga sporych nakładów finansowych, które nie zwrócą się od razu. To, po ilu latach zwróci się podłogówka będzie w dużej mierze uzależnione od rodzaju kotła grzewczego. Zdecydowanie najszybciej zwracają się połączenia: podłogówka plus kocioł na paliwo stałe, wolniejsza stopa zwrotu daje się zaobserwować przy ogrzewaniu gazowym, a najmniejsze zyski uzyskać można przy ogrzewaniu elektrycznym.

Wylewka na podłogówkę

Ogromną wadą ogrzewania tego typu jest wylewka pod ogrzewanie podłogowe. Szczególnie mocno wada ta może dać się we znaki właścicielom ogrzewania podłogowego wodnego. Wylewka w przypadku tego rodzaju ogrzewania jest bardzo gruba, a jakakolwiek awaria rur, skutkuje koniecznością skucia całej powierzchni podłogi.

Mimo pewnych wad ogrzewanie podłogowe to niezwykle opłacalny i komfortowy system grzewczy. Jeśli planujesz jego instalację, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę!

Podgrzewana podłoga Opole

podgrzewana podłoga opole

Podgrzewana podłoga, ciepłe kafelki w kuchni zimą lub w łazience, kiedy mokrzy wychodzimy spod prysznica, a może ciepłe drewno podłóg w sypialni zaraz po przebudzeniu. Jak to możliwe? Nic prostszego, wystarczy zdecydować się na montaż instalacji podłogowej, która zapewni nam niespotykany wcześniej komfort cieplny.

Zalety ogrzewania podłogowego

Podłogówka to system instalacji grzewczej, która działa całą powierzchnią podłogi. Niezależnie od tego jakie mamy źródło ciepła, przewody grzewcze rozprowadzają ciepłą wodę rurami, pod powierzchnią naszych podłóg, sprawiając, że grzejnikami staje się cała podłoga. Wpływa to na utrzymanie bardzo zdrowego dla organizmu człowieka komfortu cieplnego. Wyższe temperatury utrzymywane są w niższych partiach człowieka, które wolą ciepło, a niższe przy głowie i ramionach, które powinny pozostawać w chłodniejszym otoczeniu.

podgrzewana podłoga opole
podgrzewana podłoga opole

Jednocześnie ciepła podłoga sprawia, iż likwidowane są wszystkie potencjalne siedliska brudu, bakterii, pleśni czy innych szkodliwych mikroorganizmów żerujących w wilgotnym środowisku. Podgrzewana podłoga, zarówno w łazience, przedpokoju czy w kuchni, a także na korytarzach szybko osusza powierzchnie podłogi czyniąc ją dużo bardziej sterylną. Nie oznacza to jednak równoczesnego, całkowitego osuszenia powietrza. Atmosfera w pomieszczeniach mieszkalnych pozostaje nie przesuszona, zostaje zachowany naturalny stopień wilgotności. Wpływa to bardzo pozytywnie na sytuację zdrowotną osób cierpiących na astmę czy przewlekłe schorzenia górnych dróg oddechowych.

Podgrzewana podłoga Opole

Ogrzewanie podłogowe to także wyższa estetyka każdego pomieszczenia. Likwidowane sa grzejniki ścienne, w wyniku czego uzyskujemy w pomieszczeniach puste ściany i wolną, całą powierzchnię podłogi. W efekcie zwiększa się nie tylko poziom estetyki pomieszczenia ale i jego ustawność i funkcjonalność. Jednym mankamentem może być fakt, iż decydując się na ogrzewaną podłogę trzeba zrezygnować z dużych i ciężkich mebli, lepiej jest zainwestować w sprzęty zaopatrzone w nóżki, gdyż cyrkulacja ciepła musi zostać zachowana. Innym wyjściem może być zaplanowanie określonych miejsc w których postawimy, ciężkie meble, to jednak usuwa nam możliwość zrobienia późniejszych przemeblowań.

Myślisz o instalacji ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę!

Instalacje podłogowe Opole

instalacje podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się obecnie jednym z popularniejszych systemów grzewczych, wykorzystywanych w nowych budynkach mieszkalnych. Wiele osób przekonuje się do systemów płaszczyznowych, głównie z uwagi na ich wszechstronne zalety, począwszy od korzyści ekonomicznych, a skończywszy na walorach estetycznych i zdrowotnych.

Zalety podłogówki

Instalacje podłogowe są świetnym wyborem dla osób, które chcą połączyć korzyści finansowe i ograniczenie kosztów ponoszonych na eksploatacje systemów grzewczych z wygodą użytkowania kotłów np. gazowych. Do tej pory montaż pieca gazowego wiązał się z drastycznym wzrostem kosztów ogrzewania. Obecnie, przy wykorzystaniu instalacji podłogowych koszty te spadają bardzo wyraźnie. Niestety nie wszystkie typy instalacji podłogowych zapewniają wymierne oszczędności. Przykładowo instalacje podłogowe elektryczne jesteśmy w stanie połączyć tylko z piecem elektrycznym, wiążemy się więc z koniecznością poboru prądu który jest drogim surowcem. Oczywiście podłogówka to nie tylko ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Rodzaje ogrzewania podłogowego możemy wyróżnić ze względu na czynnik grzewczy i wtedy mamy do czynienia np. z ogrzewaniem wodnym. Wyróżnikiem instalacji podłogowej może być także rodzaj zabudowy, i w takim momencie mówimy o ogrzewaniu w zabudowie mokrej, czyli z wylewką oraz ogrzewaniem w zabudowie suchej, na legarach.

instalacje podłogowe opole
instalacje podłogowe opole

Instalacje podłogowe Opole

To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać jest uzależnione w dużej mierze od możliwości finansowych inwestora oraz od technicznych możliwości danego budynku. Przy drewnianych bądź słabych stropach nie będziemy mogli pozwolić sobie na zabudowę mokrą, zaś w nowych budynkach najlepiej sprawdza się ogrzewanie wodne, które jest w stanie współpracować z szeroką gamą kotłów grzewczych.

Jeśli rozważasz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci wykonają dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę systemu podłogowego, nie zwlekaj!

Oszczędzanie energii elektrycznej w domu – urządzenia Vastra

oszczędzanie energii elektrycznej w domu system vastra

Systemy smart home są coraz szerzej znane, a w związku z tym stale zyskują na popularności. Jak to się dzieje? Nic prostszego, systemy smart home czynią nasze codzienne życie prostszym, ale i ekologiczniejszym oraz co bardzo dla niektórych istotne –ekonomiczniejszym.

Oszczędzanie energii elektrycznej w domu – urządzenia Vastra

Szukając rozwiązań z kręgu smart home warto jest zwrócić uwagę na systemy oferowany przez firmę Vastra. Podstawowym argumentem jaki możemy zaproponować, zachwalając rozwiązania z firmy Vastra, jest stosunkowo niewielki koszt zakupu. Wiele firm z kręgu produkujących nowoczesne technologie przedstawia wysokie cenniki, które zniechęcają wiele osób do stosowania nowoczesnych rozwiązań. Jest to jednak nieodpowiednie podejście, które zabiera nam możliwości rozwoju i zdobycia pełnego komfortu użytkowania domu czy mieszkania.

oszczędzanie energii elektrycznej w domu
oszczędzanie energii elektrycznej w domu

Kontrola nad zużyciem energii

Sztandarowym produktem firmy Vastra są inteligentne gniazdka elektryczne, zarówno pojedyncze, jak i w formie listwy. Rozwiązania wydałoby się maksymalnie proste i nic nie znaczące. Ale czy aby na pewno? Obecnie praktycznie większość urządzeń, z jakim korzystamy w domu zasilanych jest energią elektryczną. Dlatego też zastosowanie gniazdka elektrycznego firmy Vastra czy listwy elektrycznej firmy Vastra w całym domu daje nam pełną kontrolę nad przepływem energii elektrycznej używanej w obrębie naszego mieszkania.

Co z kolei daje nam fakt, iż mamy kontrolę nad wykorzystywanym prądem? Gniazdko elektryczne firmy Vastra pozwala na otrzymywanie informacji, poprzez specjalną aplikację, o bieżącym zużyciu prądu oraz o podłączeniu danego urządzenia do sieci. Co więcej uzyskujemy także wgląd do raportów z wcześniejszych dni i tygodni pobierania prądu elektrycznego. Za pomocą bardzo prostej w obsłudze aplikacji mamy dostęp do raportów miesięcznych i rocznych, jak również mamy możliwość tworzenia prognoz zużycia prądu.

Instalacja ogrzewania podłogowego Opole

instalacja ogrzewania podłogowego

Ponad połowa nowych gospodarstw domowych, zlokalizowanych w nowo wybudowanych budynkach opiera się o system ogrzewania podłogowego. Jest to imponujący wynik, świadczący o sporych możliwościach i dużych zaletach podłogówki. Nikt bowiem tak dobrze nie zaświadczy o jakości jakiejś technologii, jak zadowoleni klienci. Montaż podłogówki i liczba chętnych na niego inwestorów nie spada, a stale rośnie. Nowe osoby bazują na informacjach obecnych użytkowników, kierując się nie tylko względami estetycznymi, ale i ekonomicznymi.

instalacja ogrzewania podłogowego
instalacja ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego to bowiem spore ograniczenia w wydatkowaniu funduszy na ogrzewanie domu czy mieszkania. Ogrzewanie podłogowe funkcjonuje na dużo niższych, od klasycznych grzejników, temperaturach, które zapewniają mniejsze zużycie surowca, koniecznego do wytworzenia energii cieplnej. Instalacja podłogówki to jednak nie tylko korzyści finansowe i utrzymanie odrobinę grubszego portfela. Montaż podłogówki zapewnia także korzyści w postaci wygodnego i niewidocznego dla oka systemu grzejników schowanych w podłodze. Nie blokują oni przestrzeni funkcjonalnej w domu, nie rażą także estetyzmu wielu osób, jak mogłyby robić to widoczne grzejniki ścienne.

Instalacja ogrzewania podłogowego zapewnia również utrzymywanie na wysokim poziomie komfortu cieplnego, tak istotnego w przypadku zdrowia. Wyższe temperatury panują przy stopach, a niższe przy głowie co pokrywa się z zapotrzebowaniem cieplnym człowieka. Ale to nie wszystkie zalety, jakie dostarcza nam podłogówka.

Instalacja ogrzewania podłogowego Opole

Jak jednak zainstalować podłogówkę, aby spełniała ona wszystkie założone korzyści i aby nie generowała strat? Komu zlecić instalacje podłogówki, aby była sprawna i cieszyła nas wydajnością przez długie lata? W Internecie poleca się samodzielne tworzenie instalacji, jednak skorzystanie z fachowej ekipy jest dużo rozsądniejszym i na dłuższa metę, tańszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zainstalować podłogówkę w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę!

Ogrzewanie podłogowe na gaz Opole

ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz, warto inwestować w droga instalację, czy znaleźć inny zamiennik? Wielu inwestorów staje przed dylematem czy warto jest zainwestować, nie małe przecież fundusze na stworzenie domowej instalacji podłogowej zasilanej gazem. Podłogówka na gaz to jedno z możliwych rozwiązań instalacji grzewczej tego typu. Podłogówka bez problemu bowiem współpracuje także z innymi kotła grzewczymi, np. na paliwo stałe, kotłami elektrycznymi czy pompami ciepła.

Zalety podłogówki na gaz

ogrzewanie podłogowe na gaz opole
ogrzewanie podłogowe na gaz opole

Podłogówka gazowa uznawana jest obecnie za najlepszą, ekonomiczną i jednocześnie ekologiczną. Niskie temperatury na jakich pracuje układ grzewczy sprawiają, że opłaty za pobór energii są stosunkowo niewielkie. Oczywiście opalanie drewnem nadal pozostaje najtańsza z opcji, ale jeśli mamy porównać ogrzewanie klasyczne oparte o system grzejników ściennych i gazowe ogrzewanie podłogowe, to, to drugie wyjście jest stanowczo przyjemniejsze dla naszego portfela.

Ogrzewanie podłogowe gazem to także ulga dla naszego powietrza. Atmosfera, która nas otacza jest coraz mocniej przesiąknięta spalinami i innego typu zanieczyszczeniami. Wielu mieszkańców miast boryka się z problemem smogu, a ogrzewanie podłogowe na gaz pozwala w wydatnym stopniu ograniczyć ilość szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. To jednak o czym wiele osób zapomina wspomnieć, z góry skreślając piece na drewno i węgiel jako największych trucicieli, to fakt iż. Tzw. górne spalanie obecne w piecach na drewno i węgiel nowej generacji także zupełnie niweluje możliwość przedostawania się do powietrza niepożądanych substancji.

Ogrzewanie podłogowe na gaz Opole

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować? Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę systemu podłogówki!

Podłogówka na gaz Opole

podłogówka na gaz

Podłogówka gazowa to obecnie bardzo mocno lansowany przez media wybór na system grzewczy w domach, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym. Czy rzeczywiście gazowe ogrzewanie podłogowe to strzał w dziesiątkę i jedyny słuszny wybór? Dla wielu inwestorów kwestia ta nadal pozostaje nierozstrzygnięta.

podłogówka na gaz opole
podłogówka na gaz opole

Podłogówka na gaz

Ogrzewanie podłogowe można bez większych problemów podłączyć do dowolnego kotła grzewczego. Podłogówka współpracuje świetnie z kotłem na paliwo stałe typu drewno bądź węgiel, z pompami ciepła, czy właśnie kotłem gazowym. Do wyboru jest także ogrzewanie podłogowe wykorzystujące energię elektryczną, jest to jednak odrobinę osobna kwestia, gdyż ten typ ogrzewania płaszczyznowego nie da się przestawić na inne źródło energii.

Zalety i wady gazowej podłogówki

Podłogówka gazowa zazwyczaj uznawana jest za połączenie ekonomiczności i oszczędności. Niskie temperatury wody stanowiącej czynnik grzewczy, krążący w obiegu, umożliwiają osiąganie zadowalających wyników finansowych w kosztach ponoszonych na eksploatacje systemów grzewczych. Z kolei te obniżone koszty pozwalają na skorzystanie z zasadniczo drogiej energii jaką jest gaz. Ten ostatni uznawany jest za bardziej ekologiczny, np. od drewna gdyż jego spalanie nie powoduje wydalania do atmosfery szkodliwych pyłów. To jednak tylko powierzchowne zbadanie sprawy. W rzeczywistości ogrzewanie podłogowe na gaz korzysta z nieodnawialnego źródła energii to już w samo w sobie jest wysoce nieekologiczne. W opozycji jest ogrzewanie drewnem, które należy do surowców w pełni odnawialnych, a korzystanie z kotłów na drewno najnowszej klasy pozwala na spalanie drewna w taki sposób, że do atmosfery nie przedostają się żadne szkodliwe substancje.

Podłogówka na gaz nie jest więc tak jednoznacznie ekologiczna, jak wiele instytucji chciałby nam wmówić, z całą pewnością jest za to droższa niż ogrzewanie drewnem. Gaz to surowiec drogi, a jego ceny ulegają znacznym wahaniom.

Projekt ogrzewania podłogowego Opole

projekt ogrzewania podłogowego

Plan podłogówki to jeden z najważniejszych, a z całą pewnością pierwszy krok na dalekiej drodze do posiadania idealnego ogrzewania podłogowego. Aby jednak mógł stanowić solidny fundament naszego przyszłego systemu grzewczego musi być sporządzony w odpowiedni sposób.

projekt ogrzewania podłogowego opole
projekt ogrzewania podłogowego opole

Schemat ogrzewania podłogowego

Powszechnie przyjęło się sądzić, iż ogrzewanie podłogowe jest bardzo proste w montażu i nie ma żadnego wymogu, który sprawiałby, iż korzystanie z usług ekip montażowych jest konieczne. Oczywiście potencjalny inwestor, który chciałby sam przeprowadzić montaż ogrzewania podłogowego musi mieć chociaż odrobinę chęci i umiejętności budowlanych czy też wykończeniowych. W przypadku decyzji o samodzielnym wykonaniu podłogówki jest jeszcze jedna kwestia, której konieczne jest poświęcenie znacznej dozy uwagi. Jest nią, wspominany już projekt ogrzewania podłogowego. W jego przypadku, jeśli inwestor nie ma żadnych wcześniejszych doświadczeń z instalowaniem systemów podłogowych, czy chociażby systemów klasycznego centralnego ogrzewania, lepiej jest nie podejmować się samodzielnego wykonawstwa tego punktu. Warto jest skorzystać z pomocy fachowca, nawet jeśli ma ona dotyczyć wykonania tylko jednego elementu jakim jest projekt podłogówki.

Schemat ogrzewania podłogowego to wbrew, często bardzo krzywdzącej dla pracy fachowców, opinii nie tylko stosik papierków, a rzeczywisty fundament przyszłego systemu grzewczego. Prawidłowo sporządzony projekt ogrzewania podłogowego zapewnia długotrwałe i bezawaryjne, a co najważniejsze efektywne funkcjonowanie podłogówki, a przecież to kwestie na których najbardziej zależy inwestorowi w momencie gdy zakłada nową instalację grzewczą.

Projekt ogrzewania podłogowego Opole

Jak prawidłowo zaprojektować podłogówkę? Doświadczony projektant na rzucie poziomym budynku nanosi schemat instalacji podłogowej, opatrując go dodatkowymi wskazówkami dla wykonawców. Dobiera najlepszy układ grzewczy, dla danego budynku, poszczególnych pokoi, ale i wymagań inwestora. W schemacie musza zostać uwzględnione konieczne do zachowania szczeliny przy oknach, drzwiach itp. A także odpowiednie odległości od ścian. Całość projektu powinna zostać uzupełniona także o listę koniecznych materiałów wraz z dokładną specyfikacją. Jeśli planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu czy mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci zupełnie za darmo wycenią dla Ciebie system ogrzewania podłogowego. Nie zwlekaj!

Montaż ogrzewania podłogowego Opole

montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego to działanie, które ma duże znaczenie dla późniejszej, często wieloletniej eksploatacji systemu grzewczego. To, jak zamontować podłogówkę i komu zlecić montaż podłogówki to bardzo istotne kwestie, które w przyszłości będą wpływały na efektywność systemu grzewczego, jak również na potencjalne awarie.

montaż ogrzewania podłogowego opoleZalety podłogówki

Efektywność podłogówki to istotna kwestia, głównie z uwagi na fakt kosztów, które są jedną z zalet ogrzewania podłogowego. Wielu inwestorów decyduje się właśnie na ten konkretny typ ogrzewania przez wzgląd na możliwości znacznego obniżenia kosztów ponoszonych na eksploatację ogrzewania, które działając na niższych temperaturach generuje mniejsze potrzeby na pozyskanie energii. Instalacja podłogówki jest wiec idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zachować odpowiedni komfort cieplny przy jednoczesnym uzyskaniu pewnych oszczędności finansowych. Źle przeprowadzony montaż podłogówki sprawia, iż instalacja staje się mniej lub wcale niewydajna i albo nie uzyskujemy żadnych oszczędności, albo nie osiągamy odpowiedniej temperatury

Kolejną kwestią dotyczącą ogrzewania podłogowego są potencjalne awarie, które będą pociągały za sobą kosztowne i pracochłonne. Jakakolwiek awaria, czy to wynikająca z niepoprawnie przeprowadzonego montażu, czy też poprzez nieodpowiednie lub niewystarczająco wytrzymałe materiały sprawia, iż konieczne jest zrywanie podłogi i skucie wylewki. Jeśli dodatkowo podłoga pokryta jest płytkami ceramicznymi, które dedykowane są dla podłogówki, sprawa dodatkowo się komplikuje. Dlatego też montaż ogrzewania podłogowego jest tak istotna i ważna.

Montaż ogrzewania podłogowego Opole

Zasadniczo do montażu ogrzewania podłogowego najlepiej jest wybrać doświadczoną ekipę, która już wcześniej zajmowała się tego typu montażami. Możliwe jest także przeprowadzenie montażu ogrzewania podłogowego samodzielnie, jednak aby w pełni zminimalizować ryzyko potencjalnych awarii lepiej to zadanie zlecić profesjonalistom. Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę systemu!

Rury do ogrzewania podłogowego Opole

rury do ogrzewania podłogowego opole

Rury do ogrzewania podłogowego stanowią istotny element całego systemu ogrzewania podłogowego. Niezbędną gwarancją ich prawidłowego i długotrwałego działania jest poprawnie przeprowadzony montaż oraz, co nie mniej istotne, odpowiednie przygotowanie podłoża. O tym ostatnim działaniu, wykonywanym, jako pierwszy etap montażu, wielu fachowców zapomina bądź traktuje po macoszemu, co stanowi istotny błąd i przyczynek do zwiększenia możliwości wystąpienia późniejszych, bardzo kosztownych awarii.

Montaż rur do ogrzewania podłogowego

Poprawny montaż rur do ogrzewania podłogowego, to jednak nie wszystko. Istotny jest jeszcze dobór odpowiednich materiałów. Skorzystanie z tanich, słabej jakości rur grzewczych do podłogówki może zemścić się w podobny sposób, jak wykonanie nieprawidłowego montażu. Oczywiście wykorzystanie gorszej jakości produktów będzie wpływało na awaryjność całego systemu, jednak to szczególnie rury są poddawane największym obciążeniom i to one, w związku z tym, muszą cechować się największa odpornością.

rury do ogrzewania podłogowego opole
rury do ogrzewania podłogowego opole

Dobre rury do podłogówki

Dlaczego dokładnie, to, jakie rury do podłogówki wybierzemy, ma tak duże przełożenie na późniejsze szkody? Otóż rury grzewcze w podłogówce, zupełnie inaczej, niż jest to przy tradycyjnych kaloryferach, praktycznie w całości schowane są w podłodze. W grzejnikach ściennych spora część rur jest niezabudowanych, więc w razie awarii wystarczy tylko wyjąc uszkodzony kawałek i zamontować nowy. W przypadku rur do ogrzewania podłogowego sprawa nie będzie przebiegać tak pomyślnie, gdyż są one zatopione w wylewce jastrychowej, wiec aby wymienić jakikolwiek fragment pętli grzewczej konieczne jest skuwanie posadzki i wylewki.

Rury grzewcze do podłogówki musza mieć maksymalną możliwa długość i odporność na korozję. Długość konieczna jest, aby móc przeprowadzić pod podłogą jak największe pętle ogrzewania bez potrzeby stosowania łączeń, które stanowią najsłabsze punkty instalacji i stanowią potencjalne źródło awarii. Wysoka odporność na korozję to z kolei wymóg konieczny z punktu widzenia częstotliwości przeprowadzania gruntownych remontów. Wybór odpowiednich rur do podłogówki nie powinien ograniczać się jedynie do określenia średnicy. Owszem średnica rur do podłogówki to istotna kwestia, ale poznanie zalet i wad różnych materiałów i wybór między rurami plastikowymi, miedzianymi czy stalowymi jest znacznie ważniejsza.

Rury do ogrzewania podłogowego Opole

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę podłogówki oraz fachowe doradztwo. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już teraz!